GPS: » » » Z-Kart: Саморобний електромобіль з Каліфорнії (Відео)
Z-Kart: Саморобний електромобіль з Каліфорнії (Відео)
Поки електромобілі залишаються швидше розкішшю, ніж засобом пересування, деяким ентузіастам не дає спати ідея переходу на екологічно чистий транспорт.

Z-Kart: Саморобний електромобіль з Каліфорнії (Відео)

Виготовлення або переробка звичайного автомобіля на електричну тягу вже перестала бути чимось незвичайним. В світі існують цілі компанії, спеціалізацією яких є переробка бензинових автомобілів в електромобілі. Розрахунок у цьому досить простий: навіщо винаходити те, над чим працювали одні з найкращих фахівців інженерного та дизайнерського мистецтва, якщо можна взяти гарне і зробити його краще.
Але є одинаки, яким переробляти готовий автомобіль здається занадто просто і вони, озброївшись зварювальними апаратами, ріжучим інструментом, і забувши про спокій, намагаються створити своє творіння.

Одним з таких доморощених інженерів став Джон Фортін з Каліфорнії, США. Він у своєму гаражі зробив досить простий і економічний електромобіль для щоденного використання. Автомобіль Фортіна отримав назву Z-Kart. Зовні електромобіль дуже нагадує баггі або карт і має схожі з ними конструкційні рішення. Подібно їм, у Z-Kart відсутній дах, і кузов як такий. В принципі, для сонячної Каліфорнії відсутність цих елементів не є величезним недоліком. Електромобіль пересувається на колесах від мотоцикла. Спочатку Джон Фортін планував використовувати велосипедні колеса, проте велика вага електромобіля не дозволила цього зробити і довелося зупинити свій вибір на мотоциклетних.
Максимальна швидкість, до якої зможе розігнатися Z-Kart, становить 60 км/год, так що відсутність систем пасивної і активної безпеки не так критично для нього. До такої швидкості електромобіль розганяє 72-вольтовий електродвигун. Запас ходу у саморобки складає 30 кілометрів, який забезпечується кислотною акумуляторною батареєю. Повний заряд батарея зможе отримати від побутової розетки всього за три години.

Рама Z-Kart виконана із міцного твердого поліетилену, а задня частина, на якій знаходяться всі елементи трансмісії і двигун - з легкого, але міцного алюмінію. Ідея створити свій електромобіль спіткала Джона Фортіна завдяки іграшці на радіоуправлінні. Незважаючи на те, що електромобіль Z-Kart має безліч недоліків, його творець заслуговує поваги, тому що змайструвати таке диво у себе в гаражі зможе не кожен.

Електромобілізм
Fisker, Inc працює над створенням преміум-електрокара

Хенрік Фіскер відомий світовий дизайнер автомобілів працює над створенням нового електричного авто в компанії Fisker, Inc, що буде представлений в другій половині 2017 року. Визнання йому принесли такі відомі автівки, як Aston Martin V8 Vantage та Aston Martin DB9...
Одномісний триколісний електромобіль Solo від канадської компанії Electra Meccanica

Компанія Electra Meccanica, що знаходиться в Канаді, розробила незвичайний компактний електромобіль Solo. Ззвичайно ж він не замінить звичне для всіх нас авто, але його економічність дійно вражає. Автомобіль має зовсім незвичний дизайн, спереду 2 колеса, а ззаду одне. Розрахований він на одну особу та нагадує міні-електрокар з...
Lamborghini працює над електричним гіперкаром

Нещодавно стало відомо, що компанія Lamborghini працює над створенням електрокара, який вже охрестили Vitola. Згідно звіту, Vitola буде використовувати архітектуру J1, а також інтегровану швидкість зарядки системи.
Есперимент: Ford Fiesta задньопривідний електрокар

Компанія Schaeffler вирішила зробити експеримент з автомобілем Ford Fiesta - зробити його задньопривідним електрокаром. Звичайно, річ не йде про офіційний проект компанії Ford, але як заявили представники Schaeffler, при розробці електромобіля велася активна співпраця з інженерами...
Jaguar презентує свій перший електрокар "E-Pace"

В кінці 2016 року Jaguar представить свій перший електромобіль. По неофіційним даним він отримає назву E-Pace. Позашляховик буде мати платформу Jaguar Land Rover EV та два електродвигуна на кожну вісь окремо. За попередніми даними їх сумарна потужність становитиме...
Партнери
Популярне