GPS: » » » Зимова гума, яку обрати - шиповану або нешиповану
Зимова гума, яку обрати - шиповану або нешиповану
Раптово нагрянула зима, в слід за якою прийшли і морози? А ви вже перевзули свого залізного коня? Якщо завчасного цьго не зробити, то може статися біда, адже автомобіль буде досить не впевнено себе почувати на дорозі, бо літня гума має властивості дубіти на морозі, через що погіршуються характеристики зчеплення з дорожним покриттям. Зазвичай, міняти літню гуму на зимову, потрібно в жовтні-листопаді, але все залежить від регіона в якому ви мешкаєте, сидіти і чекати на сніг та ожеледицю не варто.


Отже, якщо ви тут, то вас має турбувати наступне питання: яка гума потрібна саме вам, шипована або нешипована, що обрати? Пропоную розгянути теорію, яка нам підскаже що обрати. Краще щеплення в ожеледицю дає шипована гума, але чи так це на практиці? Як стверджують фахівці, є деякі види зимових шин без шипів, які набагато впевненіше себе ведуть на льоду, ніж з шипами. Так в чому ж секрет? Відповідь криється в хімічному складі гуми і малюнку протектора, адже сукупність таких факторів як склад гуми і малюнок, грають далеко не останню роль в керованості авто.

Зимова гума, яку обрати - шиповану або нешиповану

Розглянемо кожен вид шин окремо.


Зимова шипована гума - підійде тим, хто досить часто їздить в умовах ожеледиці або накатаного снігу. Завдяки тому, що є шипи, збільшується коефіцієнт зчеплення з дорогою. Шипована гума зазвичай вже продається з шипами, але можна купити звичайну гуму і самостійно провести ошиповку за окрему плату в спеціальному сервісі.

Зимова гума, яку обрати - шиповану або нешиповану

Якщо ви прийняли рішення ошипувати свою зимову гуму, то пам'ятайте кількість шипів грає велику роль, чим більше їх буде, тим краще буде зчеплення, керованість та гальмівний шлях. Варто знати! Провести ошиповку можна не кожній гумі - це питання уточнюйте у продавця, а ще краще у виробника шин.
Зимова гума, яку обрати - шиповану або нешиповану


Нешипована зимова гума - підійде тим, де взимку сніг випадає дуже рідко і сніг м'який. Пам'ятайте, що при їзді по глибокому снігу велику роль грає глибина протектора, якщо його майже не залишилось, або гума зовсім лиса, то керованість на таких шинах буде нульова. Як правило, найбільш ефективні виявляються шини з безліччю прямокутних шашечок, розташованих у шаховому порядку. На зчеплення з дорогою впливає і наявність дрібних смужок на протекторі шин. За рахунок них і шипована, і нешипована зимова гума краще тримається за дорогу.

нешипована зимова гума


І на останок, при покупці, а особливо це стосується нешипованої гуми, обов'язково зверніть увагу на те, що кращу поведінку автомобіля на мокрому снігу забезпечує гума з направленим малюнком протектора, який сприяє відведенню сльоти з-під колес.
Будова протектора таких шин нагадує ялинку.
Автомобілізм
Volkswagen припиняє випуск відомого хетчбека

Як повідомляє компанія Volkswagen до кінця серпня 2017 року вони планують припинити виробництво ефектного хетчбека Volkswagen Scirocco. Цей іміджевий автомобіль рік за роком втрачав популярність, і, врешті-решт, був визнаний німцями безперспективним.
Scirocco третього покоління був відроджений у 2008 році, а в 2014 пройшов через
Як обрати диски для автомобіля

Найважливішим елементом автомобіля є колесо. Походження колеса тягнеться з 5 тисячоліття до н.е. Раніше воно виглядало досить просто, без всяких зайвих елементів. На сьогоднішній день виробництво коліс не стоїть на місці і постійно вдосконалюється, виробники вигадують різний дизайн, покращуючи якість
Mercedes готує сюрприз для своїх шанувальників (відео)

Компанія Mercedes опублікувала коротке відео на своїй сторінці в Instagram з головним дизайнером Gorden Wagener, оголосивши про майбутній сюрприз. На столі знаходяться кілька ескізів, і в той час як автовиробник фокусується в основному на дизайні фантастичних коліс, вже є можливість помітити...
Daimler інвестує кошти в літаюче таксі

Транснаціональний автомобілебудівний концерн Daimler, штаб-квартира якого знаходиться в Німеччині інвестував 25 млн євро (30 млн долларів) в літаючий транспорт Volocopter. Повідомляється, що всі інвестиційні гроші Daimler будуть спрямовані на розробку роботизованого таксі, а також на розвиток технологій для легкових...
Допустима швидкість в населених пунктах можливо буде знижена

Міністерство інфраструктури України погодило без змін проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 12.4 Правил дорожнього руху» в частині зниження максимальної швидкості руху транспортних засобів в населених пунктах з 60 до...
Партнери
Популярне